História školy
Z histórie Centra voľného času Sečovce
História Centra voľného času v Sečovciach sa začala písať v minulom storočí na prelome 50. – 60. rokoch pod názvom Dom pionierov, ktorý nemal svoju budovu. Sídlil v rôznych prenajatých priestoroch (budova Slovenskej sporiteľne, budova komunálnych služieb, budova pri Rím. kat. fare). Od februára 1974 bola daná do užívania nová budova Domu pionierov na ul. SNP (požiarna stanica). Riaditeľkou zariadenia v tom čase sa stala Gabriela Nagyová, ktorá túto funkciu zastávala až do r. 1989. Od septembra 1989 na jej miesto nastúpila p. Marta Mitrová.
Zamatovou revolúciou sa ukončila éra Domu pionierov v Sečovciach, ktorý sa transformoval na Dom detí a mládeže, neskôr na Centrum voľného času ako ho poznáme dodnes. V decembri 1993 sa presťahovalo do súčasných priestorov, zrušenej MŠ na Nám. ČA, toho času Námestie svätého Cyrila a Metoda.
V októbri 2001 sa vedenia mimoškolského výchovného zariadenia ujal Mgr. Ján Hreňo, ktorý ho riadil do augusta 2017. Od toho času, až do augusta 2021, naše zariadenie Centrum voľného času, viedla Mgr. Ľubica Porhinčáková.
Od 1. 4. 2002 prešlo centrum na právnu subjektivitu. Mesto Sečovce sa stalo zriaďovateľom zariadenia 1. 7. 2002, kedy sa majetok Školskej správy Trebišov delimitoval a prešiel pod správu mesta Sečovce.
V októbri roku 2008 prešla pod správu centra bývala budova ZUŠ, ktorá sa nachádza na dvore zariadenia.
V máji v roku 2009 vznikla pri Centre voľného času Rehabilitačná a chovná stanica pre vtáky a cicavce. Bola vystavaná sústava štyroch voliér vo dvore zariadenia. Tak isto na rehabilitáciu sa využíva sústava piatich voliér na ulici Dargovských hrdinov.
Súčasnou riaditeľkou je Mgr. Marianna Sedláková